Mersin Bölge Münazara Yarışmasına Katılan Çocuklarımız Bölge Üçüncüsü Oldular

Bakanlığımızın sunmuş olduğu sosyal hizmet modellerinden faydalanan çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, antitezler üretme, herhangi bir konuda mantık yürütme, araştırma yapma, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşma, tezler ve istatistiki bilgiler yoluyla savunma becerilerini geliştirmesine ortam hazırlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce  “Münazara Yarışması” yapılması planlanmış olup 25.10.2017 tarihinde İl Müdürlüğümüzce 1. Münazara Yarışması düzenlenmiştir.

Düzenlenen 1. Münazara Yarışmasında birinci olarak, Mersin’ de yapılan  bölge yarışmasına katılan Sosyal Ekonomik Destek Grubu öğrencilerimiz bölge üçüncüsü olmuşlardır.

İlimize kazandırdıkları bölge üçüncülüğü nedeniyle İl Müdürümüz Mustafa Yıldırım ve İl Müdür Yardımcımız Nermin Yetkin, çocuklarımızı il müdürlüğünde ağırlayarak her birine çeşitli hediyeler verdiler.

Bölge yarışmasında gösterdikleri azim ve başarıdan dolayı İl Müdürümüz Mustafa Yıldırım çocukları tek tek tebrik etti.