“Koruyucu ve Önleyici Hizmetler Kapsamında Sosyal Hizmet Merkezlerinin Desteklenmesi” Projesinin Açılış Toplantısı İlimizde Gerçekleştirildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu(UNFPA) arasında imzalanan “Koruyucu ve Önleyici Hizmetler Kapsamında Sosyal Hizmet Merkezlerinin Desteklenmesi” projesinin açılış toplantısı 22 Aralık 2017 tarihinde ilimizde gerçekleştirilmiştir.

Geçici koruma statüsüne sahip hassas ve savunmasız Suriyeliler başta olmak üzere tüm yabancı uyruklu vatandaşlara yönelik uygulanacak olan projenin açılış toplantısına Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Daire Başkan V. İbrahim Toros, Bakanlık Personelleri, İl Müdür V. Hüseyin Aktaş, İl Müdür Yardımcılarımız Nermin Yetkin ve Lütfiye Avci, İl Müdürlüğümüze bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürleri ile proje kapsamındaki diğer illerden gelen kurum idarecileri katılmış olup, Bakanlığımız ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu temsilcileri tarafından katılımcılara yönelik proje hakkında bilgilendirme sunumları yapılmıştır.