Koruyucu Ailesinin Yanında Kalan Çocuğumuz Tıp Fakültesini Kazandı

Gaziantep' de 4 yıldır koruyucu ailesinin yanında kalan 19 yaşındaki Ömer BİLİŞİK, 2017 ÖSYS de 490 puan alarak İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşmeye hak kazanmıştır. 

İl Müdürmüz Mustafa YILDIRIM ile İl Müdür Yardımcılarımız Hüseyin AKTAŞ ve Rüstem ÇOBAN,  Ömer BİLİŞİK ve koruyucu ailesinin evlerine sevinçlerini paylaşmak ve tebrik etmek amacıyla ziyarette bulundular.

Yapılan ziyarette duygulalarını dile getiren Ömer BİLİŞİK, 9. sınıftan beri düzenli ders çalıştığını, 12. sınıfta ise günlük 8 saat ders çalışarak bu başarıyı sağladığını, herhangi bir kursa gitmeyip, kendi çabasıyla başarıya ulaştığını dile getirmiştir. Eğitim hayatı boyunca babaannesi ve dedesinin eğitimine devam etmesi konusunda verdikleri desteğin, bunun yanında devlet koruması altında olması sebebiyle kendisine ve ailesine sunulan gerek Sosyal Ekonomik Destek hizmeti gerekse koruyucu Aile hizmetinin eğitim hayatını desteklemesinin de başarısında etkili olduğunu da belirtmiştir.

Ömer BİLİŞİK' in başarısında destekçisi olan koruyucu ailesine teşekkürlerini sunan İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM, Ömer BİLİŞİK' i tekrardan tebrik ederek, başarılarının devamı temennisinde bulunmuştur.

18.08.2017 tarihinde ise Ömer BİLİŞİK, İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM' a evinde yaptıkları ziyaretten ve eğitimi boyunca kurumumuz tarafından verilen hizmet ve desteklerimiz için teşekkür ziyaretinde bulunmuştur.