İl Müdürümüz Mustafa Yıldırım'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Yüce Türk Milleti'nin geleceğini şekillendiren değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nde, sevgiyle, hürmetle üzerimizdeki emeklerini ve haklarını bir kez daha anmanın sevincini yaşamaktayız. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen ve bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve onurlu bir meslek olan öğretmenlik, bu yönüyle de ayrı bir öneme sahiptir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet namını almak yeteneğini elde edememiştir." sözleriyle, öğretmenin ve eğitimin önemini vurgulamış ve kurduğu Cumhuriyeti yaşatacak nesillere, başarının ancak eğitimle mümkün olacağının mesajını vermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılan değerli öğretmenlerimizi rahmetle anıyor,görevleri başında gelecek nesillerimizi eğiten öğretmenlerimize, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.                                                                                                                                                                                Mustafa YILDIRIM
                                                                                                                                                           Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü