İl Müdürlüğümüzce “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Münasebetiyle Birçok Etkinlik Düzenlendi

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda Gaziantep’ de bulunan engelli dernekleri ve İl Müdürlüğümüze bağlı Oğuzeli Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün katılımıyla bir takım etkinlikler düzenlendi.

3 Aralık Pazar Günü saat 10.00 engelli dernekleri ile birlikte 15 Temmuz Demokrasi Meydanında çelenk sunma töreni gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen etkinlik, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından İl Müdür Yardımcımız Hüseyin Aktaş’ın İl Müdürlüğü çelengini sunması ve törene katılan engelli dernek yöneticilerinin çelenk sunması ile devam etmiştir.

Çelenk sunma töreninin ardından İl Müdür Yardımcımız Hüseyin Aktaş’ın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma ve engelliler ile birlikte çekilen fotoğraf ile sona ermiştir.

Saat 13.00 da Oğuzeli Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan engelliler ile Şahinbey Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğünde kalan çocuklarımız Gaziantepspor - İstanbulspor maçına giderek sahaya futbolcular ile birlikte çıkmanın keyfini yaşayarak, ellerinde Bakanlığımızın hazırlamış olduğu "3 Aralık Dünya Engelliler Günü - Biz Birlikte Güçlüyüz" pankartı ile tribünden maçı izlediler. Desteklerinden dolayı Gaziantepspor Yönetimi ve Futbolculara teşekkür eder, başarılar dileriz.

Aynı gün saat 15.00 de Sanko Park AVM de Oğuzeli Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan engelliler tarafından yapılan ürünlerin sergilenmesi ve yine engellilerin oluşturduğu Mehter Takımı, Zeybek ve Semazen gösterisi düzenlenmiştir.