Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’dan Engelli Esra Bozkurt’a Doğum Günü Sürprizi

2008 yılından bu yana kurumumuzdan Evde Bakım Hizmeti alan %70 bedensel engelli Esra Bozkurt’a İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya doğum günü sürprizi yaptı.

Esra Bozkurt’un telefonla Vali Ali Yerlikaya’yı arayarak en büyük hayalinin bir gün akülü tekerlekli sandalye sahibi olmak ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmak olduğunu söylemesinin ardından Vali Ali Yerlikaya tarafından verilen talimatla İl Müdürlüğümüzce Esra Bozkurt için akülü tekerlekli sandalye temin edilmiştir.

Vali Ali Yerlikaya ile birlikte İl Müdürümüz Mustafa Yıldırım, Esra Bozkurt’un doğum gününde evinde gerçekleştirdikleri ziyarette hazırlanan doğum günü pastasının kesilmesinin ardından, genç kızın akülü tekerlekli sandalye sahibi olma isteği Vali Yerlikaya'nın doğum günü hediyesi olarak sandalyeyi bizzat teslim etmesiyle gerçekleşmiştir.

Doğum günü sürprizi ve hayalinin gerçekleştirilmesinden dolayı teşekkür ve minnet duygularını dile getiren Esra Bozkurt, ailesi ile birlikte Vali Ali Yerlikaya ve İl Müdürümüz Mustafa Yıldırım ile bir süre sohbet ettikten sonra ziyaret sonlandırılmıştır.