Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleştirildi

Gaziantep Valiliği ile Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün ortaklaşa organize ettiği Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreni 08.02.2018 tarihinde düzenlendi.

Gaziantep’te ikamet eden 21 şehit ve 4 gazi ailemize yönelik Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL, Gaziantep Valisi Ali YERLİKAYA, Garnizon Komutanı Vekili Pers. Yrb. Güven ZENGİN, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM, il protokolü, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan programda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdikleri mesaj okundu. Okunan mesajın ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından şehit aileleri ve gazilerimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratları, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Vali Ali Yerlikaya, Garnizon Komutan Vekili Pers. Yrb. Güven Zengin, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman tarafından takdim edildi.