Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Vali Ali Yerlikaya ve Hatice Nur Yerlikaya hanımefendi tarafından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bir otelde resepsiyon verildi.

Vali Yerlikaya ve Hatice Nur Yerlikaya hanımefendi davetlileri salona gelişlerinde Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve eşleriyle birlikte karşıladılar. 

Resepsiyona Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer ve Ahmet Uzer, İl Müdürümüz Mustafa Yıldırım, İl Müdür Yardımcımız Rüstem Çoban, şehit aileleri ve gaziler, koruyucu ailelerimiz, koruma altındaki çocuklarımız ile siyasi partiler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları,  mesleki teşekküller, muhtarlar, eğitim, sanat,  sağlık, spor, tarım sektörlerinden yoğun bir davetli iştirak etti.

Atatürk’ün Cumhuriyetin fazilet ve erdemine ilişkin sözlerinin seslendirilmesiyle başlayan programda  saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşımız okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajının okunmasının ardından, Vali Yerlikaya davetlilere hitaben Cumhuriyetin anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Program Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğretim üyelerinin icra ettikleri Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türkülerden oluşan müzik dinletisiyle sona erdi.