Çocuk Hakları Komitesi Üyesi Çocukların Gaziantep Çocuk Yuvasına Ziyareti

Gaziantep Çocuk Hakları Komitesi üyesi Türk ve Suriye uyruklu çocuklar Sosyal Uyum kapsamında kurum bakımında kalan çocuklarla vakit geçirmek ve iftar yapmak istediklerini belirtmiş ve 20/06/2017 tarihinde komite üyelerinden oluşan 30 kişilik gurubun Gaziantep Çocuk Yuvası müdürlüğünde çocuklarla birlikte vakit geçirmeleri ve akabinde birlikte iftar yapmaları uygun görülmüştür.

20/06/2017 tarihinde Çocuk hakları komite üyelerinden 27 çocuğumuz ve onlara eşlik eden  İl Müdür Yardımcımız Hüseyin AKTAŞ, il müdürlüğümüzde görevli meslek elemanlarından Öğretmen Selma ÖZBAY ve Sosyal Çalışmacı Hatice ATEŞ saat 19:00’da Gaziantep Çocuk Yuvasına gitmişlerdir.

Çocuk Hakları temsilcisi olan Tolga YILDIRIM, Tuğçe GÖZBULUT Çocuk hakları konusunda tanıtım, yaptıkları etkinlikler  ve bilgilendirmeyle ilgili olarak konuşma yapmışlardır. Daha sonra İl Müdür Yardımcımız Hüseyin AKTAŞ yaşadığımız coğrafya, birlik ve beraberliğimizin devam etmesi  ve tarihimiz temalı bir konuşma yapmışlardır.

Yapılan konuşmaların akabinde Çocuk hakları komite üyelerinden oluşan çocuklarımız yuvada bulunan çocuklara yüz boyama etkinliği düzenlemişler ve sonrasında hep beraber iftar yemeğine geçilmiştir. Beraber yapılan iftar yemeği sonrası komite üyelerinden oluşan çocuklar ve yuvada olan çocuklar beraber vakit geçirmiş, oyun oynamış, kaynaşmış ve saat 21:00 civarında program çocuklarla vedalaşmanın ardından bitirilmiştir.