“Cennetin Çocukları” Projesinin Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES programı kapsamında finanse edilen ve Gaziantep Üniversitesi ortaklığı ile İl Müdürlüğümüz tarafından şehit çocuklarına yönelik yürütülecek olan “Cennetin Çocukları” projesinin açılış toplantısı İl Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen programa proje ortağımız Gaziantep Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin BEDİR, İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM, İl Müdür Yardımcılarımız, Şehit Yakınları ve Gaziler Birimi Şube Müdürü Seda ASLANTAŞ, Şehit ve Gazi Dernekleri temsilcileri, şehit yakınları ve çocukları ile Gaziantep Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi personel ve öğrencileri katılmışlardır.

İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM’ ın açılış konuşması ile başlayan program, proje ortağı Gaziantep Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin BEDİR’ in konuşmasıyla devam etmiş olup konuşmalarında bu vatan uğruna şehit düşenlerin evlatlarının bize emanet olduğu vurgusu yapılmıştır.
Daha sonrasında katılımcılara “Cennetin Çocukları” projesi hakkında bilgilendirme sunumu yapılarak şehit yakınları ve çocukları ile Gaziantep Üniversitesi öğrencilerine proje faaliyetleri hakkında detaylı anlatım gerçekleştirilmiştir.