Anka Temel Personel Eğitimi Düzenlendi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından planlanan ve Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Hizmetleri Biriminde müdür, müdür yardımcısı, meslek elemanı, bakım personeli, güvenlik görevlisi, temizlik personeli, aşçı ve şoför olarak görev yapmakta olan personellere yönelik, çocuğa yaklaşım, ilk yardım, krize müdahale, iletişim, sınırlar sorumlulukları, gelişimi destekleme, olumlu davranış kazandırma, temizlik ve hijyen, mahremiyet ve ekip olma konularını içeren Anka Temel Personel Farkındalık Eğitimi 12 - 16 Mart 2018 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen "Anka Temel Personel Farkındalık Eğitimi" ile bütün kuruluşlarımızda çocuğa ortak bir yaklaşım hedeflenmiş olup bütün çalışanlarımızın zincirin birer halkası olarak hareket etmesi konusunda farkındalık oluşması sağlanmıştır. Bu farkındalık eğitimi aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı yatılı kuruluş personellerine de 14-15 Mart 2018 tarihlerinde verilmiştir. Bu eğitim sonucunda ilimizde koruma altında bulunan ve yatlı kuruluşlarımızda yaşayan bütün çocukların yüksek yararı düşünülerek hayata geçirilmiştir.

İlimiz bünyesinde 5 gün boyunca gerçekleştirilen eğitim programına Çocuk Hizmetleri genel Müdürlüğü Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkan V. Hakan KEÇE, İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM ve İl Müdür Yardımcımız Nermin YETKİN gereken desteği vererek amacına uygun bir şekilde yapılmasını sağlamışlardır.