Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’ nın Gaziantep Ziyareti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, bir takım ziyaretler gerçekleştirmek üzere 21.09.2017 tarihinde ilimizi ziyaret etmişlerdir.

Havalimanında Bakan Kaya’ yı karşılayan Vali Ali Yerlikaya, protokol üyeleri ve İl Müdürümüz Mustafa Yıldırım, Bakan Kaya’ ya ziyaretlerinde de eşlik etmişlerdir.

Oğuzeli Engelsiz Yaşam Merkezi Ziyareti

İlk olarak müdürlüğümüze bağlı Oğuzeli Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret ederek,  burada kalan engelliler ile bir araya gelerek onlarla sohbet eden Bakan Kaya, daha sonrasında onlara hediyelerini sundu.

Soylu Sınır Karakoluna Ziyaret

Oğuzeli Engelsiz Yaşam Merkezindeki ziyaretinin ardından, beraberindekilerle Karkamış ilçe sınırlarında yer alan Suriye sınırındaki Soylu Sınır Karakoluna geçerek bir takım incelemelerde bulunan Bakan Kaya, burada 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor' dan sınırda verilen güvenlik hizmetleri hakkında bilgi aldı. Sınırda görev yapan askerlerle yemekte bir araya gelen Bakan Kaya, yaptığı konuşmada, sınırda verdikleri hizmetler nedeniyle Mehmetçiğe minnet ve şükranlarını sunduğunu ifade etti.

Çadır Kent Ziyareti

Bakan Kaya, yine beraberindekilerle Nizip ilçemizde bulunan ve Suriyeli misafirlerin kaldığı çadır kenti ziyaret ederek, buradaki kadın ve çocuklarla yakından ilgilenerek onların sorunları ve ihtiyaçlarını dinledi.

Şehit Ailelerine Ziyaret

Geçtiğimiz hafta Hakkari’ deki hain saldırıda şehit düşen İbrahim Halil Çetinkaya ve 15 Temmuzdaki FETÖ’ nün darbe girişiminde şehit olan Ahmet Çakır ile Mehmet Demir’ in  Gaziantep’ teki baba ocağını ziyaret etti.

İl Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Bakanlığımıza ait hizmetlerin değerlendirilmesine dair düzenlenen il değerlendirme toplantısına, beraberindeki bakanlık bürokratlarıyla birlikte katılan Bakan Kaya, Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Müdürümüz Mustafa Yıldırım, İl Müdür Yardımcıları ve kuruluş müdürleri katılmıştır.

Değerlendirme toplantısı öncesinde kurum yetkililerinden oluşan 12 kişilik heyetin Gaziantep'teki kurum ve kuruluşları ziyaret ettiğini anlatan Bakan Kaya, bu kapsamda Bakanlığa bağlı 15 kurum ve 9 yardımlaşma kuruluşunun yanı sıra desteklenen aileler, şehit ve gazi yakınlarının ziyaret edildiğini kaydetti.

Bu çalışmalarla yapılan hizmetleri yerinde değerlendirme imkânı bulduklarını ifade eden Bakan Kaya, bu sayede de iyi örneklerin sayısını artırmayı hedeflediklerini vurguladı.