15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle ilimizde 11.07.2017 tarihinde İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda birçok etkinlik düzenlenmiştir. Düzenlenen etkinliklere Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK, Gaziantep Milletvekilleri Abdülhamit GÜL, Nejat KOÇER, Mehmet ERDOĞAN, Canan CANDEMİR, Şamil TAYYAR, Vali Vekili Uğur ALADAĞ, Nurdağı Kaymakamı Lokman DÜZGÜN, Karkamış Kaymakamı Bünyamin BİLGİN,  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU ve İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM, şehit yakınları ve vatandaşlar katılım sağlamışlardır.

Sabah saat 11.00 da şehitlikte Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dualar ile başlayan program şehit mezarlarının ziyaret edilmesiyle devam etmiştir.  Şehitlik ziyaretinin ardından merkez Ulu Camiinde öğle namazına müteakiben 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutulmuş olup, mevlit bitiminde 2500 kişiye yemek ikramında bulunulmuştur.

Cami programının ardından Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve protokol üyeleri 15 Temmuz Şehit Ailelerini evlerinde ziyaret ettiler.