1. Münazara Yarışması Yapıldı

Bakanlığımızın sunmuş olduğu sosyal hizmet modellerinden faydalanan çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, antitezler üretme, herhangi bir konuda mantık yürütme, araştırma yapma, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşma, tezler ve istatistiki bilgiler yoluyla savunma becerilerini geliştirmesine ortam hazırlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce  “Münazara Yarışması” yapılması planlanmıştır.

Bakanlığımızca sunulan sosyal hizmet modellerinden faydalanan, 9,10,11 ve 12. Sınıflarda öğrenim gören çocukların katıldığı münazara yarışması için Bakanlığımız tarafından belirlenen 15 farklı konu içerisinden İl Müdürlüğümüzce Yürütme Kurulu ve Seçici Kurul görüşleri doğrultusunda “İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı Toplum İçin Zararlıdır/Faydalıdır.” konusunu seçmiştir.

İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalardan;

  1. Münazara yarışması için 4 ekip oluşturulmuştur.
  2. Yürütme Kurulu ile Seçici Kurul, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden destek alınarak oluşturulmuştur.

1.Münazara Yarışmasının 1.-2. ve final oturumları 25.10.2017 tarihinde İl Müdürlüğümüz konferans salonunda yapılmış olup, finalde Sosyal Ekonomik Destek grubu, Mersin' de yapılacak olan Bölge Münazara Yarışmasına gitmeye hak kazanmıştır.
Programa Gaziantep Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü, Koruyucu Aile ve Sosyal Ekonomik Destek grupları katılmıştır.

Program aralarında müzik dinletisi ve yemek ikramında bulunulmuş olup katılımcı heyetin, münazara yarışması hakkında güzel bir organizasyon olduğu değerlendirilmesi alınmıştır.

Mersin’ de yapılacak bölge yarışmasına katılacak olan çocuklarımıza İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM başarı dileklerini iletmişlerdir.