Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
 

Gaziantep'te 15 Engellinin Mutlu Günü 04 Temmuz 2013

 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği işbirliği ile düzenlenen törende Gaziantep’te yaşayan 15 engelli vatandaşa akülü sandalye verildi.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Gaziantep İl Temsilciliği binası önünde yapılan akülü sandalye dağıtım törenine; Gaziantep Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor, , Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Semra Çetinkaya, Gaziantep ÜniversitesiTıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Doktor. Özlem Altındağ, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği İl Temsilcisi Mehmet Karakoç ve engelli vatandaşlar katıldı.

 Engellilere hizmet etme konusunda görüşlerini dile getiren Gaziantep Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, “Türkiye’de sadece omurilik ferçlileri değil 8 milyon 500 bin civarında engellimiz var. Onlar için  bugüne kadar yaptığımızdan daha fazlasını yapmamız gerekir. Çok iyi yöneticilerimiz var ellerinden geleni de yapıyorlar. Bundan sonraki süreçte de sizin hayatınızı kolaylaştırmak hepimizin görevidir” dedi.

 Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Doktor. Özlem Altındağ, engelli hastaların tedavileri boyunca hassas davranılması gerektiğine dikkat çekerek, “Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği çok güzel projelere imza atıyor. Birlikte yürüttüğümüz birkaç projemizde oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Rehabilitasyon branşımın konusuna giren konu asıl engelli bireylerin topluma kazandırılmasıdır. 15 yıllık hekimlik hayatımda çok sayıda engelli bireyle iletişim de bulundum. Büyük bir kısmı çok yakın arkadaşlıklarım oldu. Rehabilitasyon hekimliğinde bir hastayı görün, tedavisini yapın, gönderin, iyileşsin, gözü ile bakmak yanlıştır. Rehabilitasyon hekimliği, aslında hasta ile ömür boyu ilgilenmeyi gerektiren bir branştır. Dolayısı ile zorlukları ve güzellikleri var” şeklinde konuştu.

Düzenlenen törende konuşan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Semra Çetinkaya ise “Özgürlüğün ne kadar önemli olduğunu ben çok iyi bilenlerdenim. Çünkü bende trafik kazası sonrası omurilik ferçlisi oldum. Bir başkasına bir araca muhtaç olmak ilk zamanlar çok zor ama yaşamda her şey kabul ediliyor. Biz zoru başardık imkansıza az kaldı” ifadelerini kullandı.

          

Yapılan açıklamalar sonrası Gaziantep Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir tarafından akülü sandalye dağıtımı yapıldı.

 

Adsız 1Adsız

 

ADSZ 2