Şehit Ailelerimiz İle Kahvaltıda Buluştuk


Gaziantep Valiliği koordinatörlüğünde “Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü” münasebetiyle İl Müdürlüğümüzce yapılan planlama ile Gaziantep de ikamet eden şehit ailelerimiz il protokol üyelerimiz tarafından evlerinde ziyaret edildi.

19.03.2017 tarihinde şehit ailelerine yönelik Gaziantep Valiliği koordinatörlüğünde İl Müdürlüğümüzce düzenlenen kahvaltı organizasyonunda Vali Ali Yerlikaya ve eşi Hatice Yerlikaya Hanımefendi, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer ve Ahmet Uzer, 5. Zırhlı Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğg. Ali EKİYOR,   Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile şehit ailelerimiz bir araya geldiler. 800 kişinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda şehit ailelerimiz ile Gaziantep protokolü ve meslek kuruluş yöneticileri bir arada kahvaltı yaparak güzel vakit geçirdiler.  Kahvaltı sonrası Kur’an tilavetiyle başlayan programda İl Müftüsü Ahmet Çelik tarafından dua edildi. Yapılan duanın ardından açılış konuşması yapan Vali Ali YERLİKAYA; “Çanakkale bizim tarihimizdeki en müstesna zaferlerden biridir.  250 binin üzerinde şehit vererek, tarihin en büyük ordularını karada ve denizde yendiğimiz müstesna bir harp… Mehmetçiklerimiz Bedrin Arslanları benzeri bir kahramanlık sergilediler.” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin açılışta yaptığı konuşmada ise, bu milletin hiçbir zorluğa boyun eğmeyeceğini, birlik ve beraberlik içerisinde tarihte çok büyük badirelerin atlatıldığını, en son 15 Temmuz’daki hain kalkışmaya karşı topyekûn karşı konulduğunu bildirerek, şehitlerimize olan minnet ve şükran duygularını ifade etti. İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM ise “ Sizlerle beraber olmak bizler için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı için bir şereftir. Çünkü şehit yakınlarının bulunduğu yerler şereflenir. Onlar ülkemizi, şehrimizi şereflendirdiler bizlerde onlarla şereflendik.” dedi.

Çocuklar için özel olarak hazırlanan bölümde ise animasyon ve boyama etkinlikleri düzenlenerek çocuklarımızın hoşça vakit geçirmeleri sağlandı.