Meslek Elemanlarına Yönelik “Çocuk İhmal ve İstismarı Vakalarında Çocuğa ve Aileye Yönelik Bütüncül Yaklaşım Eğitimi” Verildi

İpekyolu Kalkınma Ajansının Teknik Destek Programı kapsamında finanse ettiği ve İl Müdürlüğümüzce hazırlanan “Çocuk İhmal ve İstismarı Vakalarında Çocuğa ve Aileye Yönelik Bütüncül Yaklaşım Eğitimi” projesi 17.04.2017 – 21.04.2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

İl Müdürlüğümüz Atatürk Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitime İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımızda görev alan psikolog, sosyolog, sosyal hizmet uzmanı gibi meslek elemanları katılmıştır. 5 gün boyunca süren eğitimde meslek elemanlarımıza yönelik Psikolog Yrd. Doç. Dr. Nadire Gülçin YILDIZ tarafından süreç değerlendirilmesi, görüşme teknikleri ve hassasiyetleri, ilk görüşme süreci, mağdur, aile ve danışman arasında sağlıklı, güvenilir ve etkili iletişim kurma becerileri, mağdurun sergilediği davranışı tanımlama ve çocukla oyun terapisi, sanat terapisi, öykü terapisi gibi alt konu başlıklarında eğitim verilmiştir.

5 günlük eğitim sonunda katılımcılara belgelerini veren İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM, katılımcılara başarılar dileyip, projemize finansal ve teknik destek sağlayan İpekyolu Kalkınma Ajansına ve eğitimi veren Psikolog Yrd. Doç. Dr. Nadire Gülçin YILDIZ hocamıza teşekkür etti.