İş Hayatına Uyum Semineri Düzenlendi

Korunma ve bakım altındaki gençlerimizin 2828 sayılı Sosyal Hizmet Kanunu’nun Ek 1. Maddesi kapsamına istihdamlarına yönelik olarak Bakanlığımız ile Devlet Personel Başkanlığı Koordinesinde 6518 sayılı yasa gereği 31.01.2017 tarihinde tercihler de dikkate alınarak atama işlemleri gerçekleştirilmiştir.

İl Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan “Bakım Sonrası Rehberlik, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu” nun 13.04.2017 tarihli toplantısında alınan karar gereği 17.04.2017 tarihinde, 21 aday memurun katılımıyla “İş Hayatına Uyum Semineri” İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

İl Müdürlüğümüz Çocuk Hizmetleri Birimi tarafından düzenlenen bu seminer ile ilk defa kamu görevlisi olarak göreve başlayan gençlerin müstafi olarak devlet memurluğundan ayrılma risklerini engellemek, yeni görevlerine uyumlarını kolaylaştırmak, çalışma koşulları ve uymaları gereken hak ve yükümlülükleri konularında bilgi sahibi olmaları, iş hayatına bilinçli ve uyumlu başlamalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Gaziantep İline (farklı Müdürlüklere)atanan aday memurlarımıza yönelik düzenlenen ve Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan seminerimiz İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM’ ın açılış konuşmasının ardından 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu hakkında İl Müdür Yardımcımız Adem EROĞLU’ un sunumu, Protokol ve Görgü Kuralları konusunda kuruluş müdürümüz Muhammet Ali KILIÇ’ ın  sunumu ve Bütçe Yönetimi konusunda Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Rüstem YANAR sunumu ile devam etmiştir.